Profesionální řidiči požadují zjednodušení testů

Řidičům se nelíbí způsob pravidelného přezkoušení vyplývající z obměněného zákona a chtějí si vynutit jeho úpravu. Tvrdí, že v testech musejí prokazovat i to, co automaticky vyplývá z jejich práce. Nedojde-li ke změně, hrozí ve spolupráci s odbory sérií protestních akcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odborový předák Stanislav Havrlík si myslí, že nemá cenu profesionální řidiče zkoušet na základě nesmyslných otázek a možných variantních způsobů odpovědí. Školení a následné testy by podle něj měly sloužit spíše k tomu, aby si řidiči doplnili a oživili některé otázky, s nimiž se v praxi příliš nesetkávají. Řešení současné situace odboráři vidí ve vytvoření speciální sady testů jen pro řidiče z povolání.

Kvůli současnému způsobu pravidelného přezkoušení profesionální řidiči žádají odstoupení ministra dopravy Jaromíra Schlinga. Poukazují přitom na to, ani on sám při nedávném cvičném vyplnění testu neuspěl. Na žádné změny v testech ale přistoupit nechce. Pokud názor nezmění, odboráři chtějí uspořádat nátlakové akce.

Dušan Valenta, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme