Profesionální řidiči požadují zjednodušení testů

Řidičům se nelíbí způsob pravidelného přezkoušení vyplývající z obměněného zákona a chtějí si vynutit jeho úpravu. Tvrdí, že v testech musejí prokazovat i to, co automaticky vyplývá z jejich práce. Nedojde-li ke změně, hrozí ve spolupráci s odbory sérií protestních akcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odborový předák Stanislav Havrlík si myslí, že nemá cenu profesionální řidiče zkoušet na základě nesmyslných otázek a možných variantních způsobů odpovědí. Školení a následné testy by podle něj měly sloužit spíše k tomu, aby si řidiči doplnili a oživili některé otázky, s nimiž se v praxi příliš nesetkávají. Řešení současné situace odboráři vidí ve vytvoření speciální sady testů jen pro řidiče z povolání.

Kvůli současnému způsobu pravidelného přezkoušení profesionální řidiči žádají odstoupení ministra dopravy Jaromíra Schlinga. Poukazují přitom na to, ani on sám při nedávném cvičném vyplnění testu neuspěl. Na žádné změny v testech ale přistoupit nechce. Pokud názor nezmění, odboráři chtějí uspořádat nátlakové akce.

Dušan Valenta, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme