Prognóza čtenářů: Zeman skončí na 35 procentech, Drahoš bude s náskokem druhý

Do soutěže serveru iROZHLAS.cz přišlo více než 500 čtenářských tipů na výsledek prvního kola prezidentských voleb. K výraznému úspěchu prezidenta Miloše Zemana byli čtenáři spíše skeptičtí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výsledky volební tipovačky čtenářů serveru iROZHLAS.cz | Foto: Michal Zlatkovský

Digitální vysílání

Český rozhlas vysílá digitálně, poslouchejte Radio Wave, ČRo D-dur nebo Jazz. Více informací o digitálním vysílání DAB najdete zde.

Server iROZHLAS.cz spustil v úterý tipovací soutěž, v níž mohli čtenáři sami odhadnout výsledek voleb. Souhrn celkem 518 výsledků nereprezentuje celou populaci - ale protože se v nich neprojevují volební preference, ale jen pragmatické odhady čtenářů, mohou se čísla přiblížit realitě.

Prognózy čtenářů (konkrétně jejich střední hodnota) reflektují pořadí kandidátů známé z předvolebních průzkumů. Favoritem zůstává Miloš Zeman, kterému však čtenáři nepřipisují příliš vysoký výsledek - pouhých 35 procent hlasů.

Druhým v pořadí, který by s Milošem Zemanem postoupil do druhého kola, je Jiří Drahoš s 22 procenty hlasů. S odstupem následuje Michal Horáček s 13 procenty; zbylí kandidáti podle čtenářů získají pod 10 procent hlasů.

Michal Zlatkovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme