Prognóza čtenářů: Zeman skončí na 35 procentech, Drahoš bude s náskokem druhý

Do soutěže serveru iROZHLAS.cz přišlo více než 500 čtenářských tipů na výsledek prvního kola prezidentských voleb. K výraznému úspěchu prezidenta Miloše Zemana byli čtenáři spíše skeptičtí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výsledky volební tipovačky čtenářů serveru iROZHLAS.cz | Foto: Michal Zlatkovský

Digitální vysílání

Český rozhlas vysílá digitálně, poslouchejte Radio Wave, ČRo D-dur nebo Jazz. Více informací o digitálním vysílání DAB najdete zde.

Server iROZHLAS.cz spustil v úterý tipovací soutěž, v níž mohli čtenáři sami odhadnout výsledek voleb. Souhrn celkem 518 výsledků nereprezentuje celou populaci - ale protože se v nich neprojevují volební preference, ale jen pragmatické odhady čtenářů, mohou se čísla přiblížit realitě.

Prognózy čtenářů (konkrétně jejich střední hodnota) reflektují pořadí kandidátů známé z předvolebních průzkumů. Favoritem zůstává Miloš Zeman, kterému však čtenáři nepřipisují příliš vysoký výsledek - pouhých 35 procent hlasů.

Druhým v pořadí, který by s Milošem Zemanem postoupil do druhého kola, je Jiří Drahoš s 22 procenty hlasů. S odstupem následuje Michal Horáček s 13 procenty; zbylí kandidáti podle čtenářů získají pod 10 procent hlasů.

Michal Zlatkovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme