Prognóza čtenářů: do sněmovny posílají 8 stran, ANO zvítězí o deset procent

Přes 1600 prognóz čtenářů serveru iROZHLAS.cz potvrzuje vítězství ANO. Na desetiprocentní volební zisk dosáhnou jen tři strany.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby 2017 podle čtenářů iROZHLAS.cz. | Foto: Michal Zlatkovský | Zdroj: iROZHLAS.cz

Server iROZHLAS.cz spustil v pátek 13. října tipovací soutěž, v níž mohli čtenáři sami odhadnout výsledek voleb. Z celkem 1621 odpovědí vyplynulo, jak tipující vidí výsledek voleb. Výsledky nereprezentují celou populaci - ale protože se v nich neprojevují volební preference, ale jen pragmatické odhady čtenářů, mohou se čísla přiblížit realitě.

Prognózy čtenářů (konkrétně jejich střední hodnota) pouští do sněmovny celkem osm stran. Nejlepší výsledek přisuzují ANO s 24 procenty, následuje ČSSD se 14 procenty a KSČM s 12 % hlasů. Zbylých pět stran - ODS, SPD Tomia Okamury, Piráti, TOP 09 a KDU-ČSL - získalo pod deset procent hlasů. Jde tak o čísla podobná těm, které nabízely předvolební průzkumy voličských preferencí.

Pozoruhodná jistota panovala mezi čtenáři i v tipování stran, které se do sněmovny dostanou. Přes 90 procent z nich se shodlo na šestici ANO, ČSSD, KSČM, ODS, SPD a Piráti. Doplňují je TOP 09 a KDU-ČSL s více než 80procentní shodou. Dvoucifernou šanci přisuzují čtenáři ještě Starostům a nezávislým.

Michal Zlatkovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme