Prognóza čtenářů: do sněmovny posílají 8 stran, ANO zvítězí o deset procent

Přes 1600 prognóz čtenářů serveru iROZHLAS.cz potvrzuje vítězství ANO. Na desetiprocentní volební zisk dosáhnou jen tři strany.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby 2017 podle čtenářů iROZHLAS.cz. | Foto: Michal Zlatkovský | Zdroj: iROZHLAS.cz

Server iROZHLAS.cz spustil v pátek 13. října tipovací soutěž, v níž mohli čtenáři sami odhadnout výsledek voleb. Z celkem 1621 odpovědí vyplynulo, jak tipující vidí výsledek voleb. Výsledky nereprezentují celou populaci - ale protože se v nich neprojevují volební preference, ale jen pragmatické odhady čtenářů, mohou se čísla přiblížit realitě.

Prognózy čtenářů (konkrétně jejich střední hodnota) pouští do sněmovny celkem osm stran. Nejlepší výsledek přisuzují ANO s 24 procenty, následuje ČSSD se 14 procenty a KSČM s 12 % hlasů. Zbylých pět stran - ODS, SPD Tomia Okamury, Piráti, TOP 09 a KDU-ČSL - získalo pod deset procent hlasů. Jde tak o čísla podobná těm, které nabízely předvolební průzkumy voličských preferencí.

Pozoruhodná jistota panovala mezi čtenáři i v tipování stran, které se do sněmovny dostanou. Přes 90 procent z nich se shodlo na šestici ANO, ČSSD, KSČM, ODS, SPD a Piráti. Doplňují je TOP 09 a KDU-ČSL s více než 80procentní shodou. Dvoucifernou šanci přisuzují čtenáři ještě Starostům a nezávislým.

Michal Zlatkovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme