Program vlády i přes výhrady zřejmě ODS a ČSSD podpoří

Předseda ČSSD Jiří Paroubek si myslí, že jeho strana podpoří programové prohlášení úřednické vlády, i když tam podle něj několik témat chybí. Šéf ODS Mirek Topolánek zřejmě také důvěru vládě příští neděli vysloví. Připustil ovšem současně, že přesvědčit některé poslance ODS jednoduché nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Paroubek a M. Topolánek v ČT | Zdroj: ČTK

Řekli to dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. O důvěře vládě bude sněmovna hlasovat na konci příštího týdne po skončení evropských voleb.

Poslanecká sněmovna bude hlasovat o vyslovení důvěry přechodné vládě v neděli 7. června. Dohodli se na tom nedávno šéf dolní komory Miloslav Vlček a premiér Jan Fischer. Zvolené datum odůvodnil předseda Poslanecké sněmovny tím, že vláda musí předstoupit před sněmovnu do třiceti dnů od jmenování a neděle 7. června je posledním dnem. Prezident Václav Klaus ji jmenoval 8. května.

Miloslav Vlček také uvedl, že tento termín preferoval i proto, že bude po volbách do Evropského parlamentu. Sněmovna se tak podle něj nezablokuje různými předvolebními proslovy nebo výstupy. "Chci docílit, abychom se věnovali jen a pouze programovému prohlášení vlády," uvedl Vlček.

Politické strany, které se dohodly na překlenovací vládě, tedy ODS, ČSSD a SZ, označily za její nejdůležitější úkoly dokončení českého předsednictví Evropské unii a sestavení úsporného rozpočtu na příští rok.

Přečtěte si také:
V neděli 7. června poslanci rozhodnou o důvěře Fischerově vládě
Fischerova vláda schválila programové prohlášení, jaké ale je?
Sněmovna otevřela cestu k předčasným volbám
Překlenovací kabinet Jana Fischera začal úřadovat
Česko má novou vládu
Nová vláda je kompletní, na financích přece jen Janota

Tereza Tomášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme