Programátor Kreditní banky znovu vyvázl bez trestu

Za vytunelování Kreditní banky Plzeň nikdo nemůže. Alespoň tak to vypadá podle posledního rozsudku ve věci krachu peněžního ústavu. Krajský soud v Plzni se znovu zabýval případem počítačové loupeže z roku 1994, který mu na stůl vrátila odvolací instance. Programátora banky a jeho komplice dnes soud už podruhé zprostil obžaloby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Na lavici obžalovaných usedl počítačový odborník a bývalý programátor banky Petr Halík a jeho známý Milan Karpíšek. Podle spisu měli v roce 1994 ukrást čtyři a půl miliónu korun počítačovým převodem na Karpíškovy účty. Za to jim hrozilo až 12 roků za mřížemi. Přestože znalec potvrdil, že smlouvy o založení kont skutečně podepsal jeden z obžalovaných, oba podezřelí byli zproštěni viny.

Poprvé je soud zprostil obžaloby před rokem. Státní zástupkyně se odvolala a případ řešil Vrchní soud v Praze, který vrátil případ k novému projednání. Ani s odstupem času se nepodařilo vyvrátit výpovědi svědků, kteří tvrdí, že obžalovaný byl v době založení účtu na úplně jiném místě. Možnost odsávat peníze měli kromě druhého podezřelého navíc desítky dalších lidí a jeho vina je proto podle soudu neprůkazná.

Rozsudek není pravomocný, protože si státní zástupce ponechal lhůtu na rozmyšlenou na případné odvolání.

Martin Sobotka, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme