Programátor si měl "připrogramovat" jeden a půl miliónu korun

Proces se 27letým Liborem Novákem obžalovaným z podvodu desítek klientů Prvního spořitelního družstva Krnov dnes začal u Krajského soudu v Ostravě. Měl prostřednictvím počítačového programu, který sám naprogramoval, převádět na svůj účet cizí peníze a nezákonně se tak dostat k 1,5 miliónu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle státního zástupce Radima Sobka obžalovaný okrádal členy družstva v době, kdy působil ve firmě Mia Software, která pro záložnu vytvořila počítačový program: "Obžalovanému je kladeno za vinu, že prostřednictvím počítačového programu, který sám zhotovil, z cizích účtů na svůj účet převáděl peněžní prostředky, které následně použil pro vlastní potřebu. Celková škoda je vyčíslena na 1 a půl miliónu korun. "

Loni v srpnu byla na První spořitelní družstvo Krnov uvalena nucená správa. Činnost bývalého managmentu nyní prošetřuje kriminální policie. Obžalovaný Libor Novák se domnívá, že se mu vrcholní představitelé zkrachovalé kampeličky mstí, sám se cítí nevinen.

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme