Programové prohlášení vlády je ve finále

Premiér Jan Fischer požádá v pondělí předsedu Poslanecké sněmovny o svolání schůze, na které se bude vláda ucházet o důvěru. Předtím kabinet schválí programové prohlášení, o němž ministři neformálně diskutovali do pozdních nočních hodin. Jan Fischer potvrdil, že s politickými stranami už programové prohlášení konzultovat nebude.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda J. Fischera

Vláda J. Fischera | Zdroj: ČTK

Definitivní schvalování programového prohlášení čeká vládu Jana Fischera v pondělí. Pak ministři požádají o svolání sněmovní schůze, kde požádají o důvěru. Podrobně programové prohlášení členové kabinetu probrali na včerejší schůzce a teď už budou dolaďovat jen drobné detaily.

Podle premiéra ministři akceptovali většinu z připomínek, které politici k činnosti vlády předložili. Neshodli se ale například v otázce privatizace Letiště Praha. Spokojenost s výsledkem schůzky neskrýval ministr financí Eduard Janota, který měl podle tisku z minulých dní čelit finančním požadavkům resortů.

Milan Kopp, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme