Prohlídka u podnikatele Krejčíře odhalila zbraně

Podnikatel Radovan Krejčíř se bude kromě podvodu zodpovídat také z nedovoleného ozbrojování. Státní zástupce rozšířil obvinění po domovních prohlídkách, při nichž kriminalisté objevili sklad nelegálně držených zbraní. Krejčíř byl zadržen již před několika dny v souvislosti s nesplacenou půjčkou od generální ředitel společnosti Stavoartikel Jaroslava Bubly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pistole | Foto: Jan Rosenauer

Čtyřiatřicetiletý Krejčíř si v roce 2000 od Bubly údajně půjčil na dva týdny šest miliónů korun. Místo zaplacení dluhu však přinesl do firmy Stavoartikel falešné potvrzení z banky a peníze na účet neposlal. Bubla proto případ oznámil policii. Začátkem července pak někdo ředitele Stavoartikelu unesl a prostřelil mu obě nohy.

Policie Krejčíře tento týden zatknula v Praze, obvinila ho z podvodu a začala zjišťovat, zda podnikatel nemá s útokem na Bublu spojitost. Státní zástupce poté nařídil domovní k zajištění důkazů. "Od pondělí probíhala u podnikatele domovní prohlídka a prohlídky nebytových prostor, kde bylo nalezeno velké množství zbraní," potvrdila překvapivý nález mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová.

Policisté podle mluvčí při prohlídce objevili dva samopaly s tlumiči, kolt, pistoli a větší množství nepovoleného střeliva se zvýšeným ranivým účinkem. Krejčíř přitom ani nevlastnil zbrojní průkaz. Kromě zbraní ukrýval také větší množství padělaných cestovních dokladů, řidičské průkazy či průkazů advokátní komory. Všechny doklady byly opatřeny Krejčířovou fotografií.

Martin Hromádka, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme