Projednávání zákona o hazardu vláda přerušila, chce další posudky

Vláda o několik týdnů odložila projednávání nového zákona o provozování sázkových her. Kabinetu to doporučila jeho legislativní rada, protože návrh ministerstva financí prý odporuje evropskému právu. Premiér Petr Nečas (ODS) proto nechá vypracovat další odborné posudky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výherní automat | Foto: Fotobanka Stock.xchng

„Budou se týkat jednak kompatibility s evropským právem, s evropským primárním právem, a budou se týkat také hodnocení rizik, například možnosti různých arbitráží proti České republice a podobně. Teprve s plnou znalostí těchto věcí se vláda k projednávání tohoto návrhu zákona vrátí,“ uvedl Nečas.

Problematický je hlavně požadavek na on-line sázkové kanceláře, které by měly vydat akcie na jméno, mít sídlo v České republice a zřídit kamennou pobočku, kde by se sázkaři povinně registrovali. To podle vládních právníků zakazuje evropské právo i dřívější rozsudky Soudního dvora EU.

Hazard čekají nová pravidla. Danit se bude i sázení přes internet

Číst článek

Stávající zákon, který upravuje pravidla loterií, je z roku 1990. Od té doby se o hazard zajímá mnohem více lidí, zvýšil se i počet provozovatelů těchto her. Změny nastaly ale i u zařízení, na kterých jsou hry provozovány. Neustále se vyvíjejí nové typy, na které již 21 let starý zákon nepomýšlí.

Martina Spěváčková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme