Projekt OSN pomáhá obětem obchodu s lidmi

Celosvětový projekt OSN, který pomáhá obětem obchodu s lidmi, je také v Česku úspěšný. V těchto dnech u nás končí jeho pilotní část. Spojené národy chtějí ve spolupráci s vládami zemí celého světa zajistit uneseným a zneužívaným ženám normální návrat do společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prostitutka | Zdroj: AFP

Spolupráce expertů OSN a našeho ministerstva vnitra začala v listopadu 2002. Společně hledali řešení jak pomoci ženám, které u nás byly nuceny k prostituci. Podle slov ředitelky odboru prevence kriminality ministerstva vnitra Jitky Gjuričové se za uplynulé období podařilo spojit aktivity státu, policie a neziskových organizací.

"Postkrizovou intervenci poskytuje La Strada a tu dlouhodobější pomoc v současné době Charita. Ale my předpokládáme, že do budoucnosti ten okruh nevládních organizací bude větší."

Za 18 měsíců pomohli odborníci deseti cizinkám; všechny nakonec získaly důvěru v polici a vypovídaly proti svým únoscům. To je hlavní cíl pomoci obětem obchodu s lidmi. Od června bude projekt pokračovat už bez finanční podpory OSN pod vedením českých úřadů.

Marika Táborská, Jan Čamek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme