DOKUMENT: Co se stalo, je katastrofa, ale i příležitost k solidaritě. Vážím si těch, kdo pomáhají, řekl Zeman

Prezident Miloš Zeman po dvou dnech oslovil občany s projevem k živelné pohromě na jižní Moravě. Tam tornádo silně zasáhlo sedm obcí, pět lidí zahynulo a asi 200 bylo zraněno. Prezident vyjádřil soustrast pozůstalým po obětech a popřál brzké uzdravení zraněným. Prostřednictvím televize CNN Prima News řekl, že záchranářům nabídl k dispozici hradní stráž a poděkoval lidem, kteří posílají materiální i finanční pomoc.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman při projevu k tornádu na jižní Moravě. | Zdroj: CNN Prima NEWS

Vážení spoluobčané,

Česká republika zažila živelní pohromu, která sice trvala jen několik málo minut, ale bylo postiženo sedm obcí na jižní Moravě. Je pět zemřelých a asi 200 zraněných. Kromě toho jsou výrazné hmotné škody.

Chtěl bych v první řadě vyjádřit svoji hlubokou soustrast pozůstalým po obětech této živelné katastrofy. Chtěl bych popřát brzké uzdravení všem zraněným. Chtěl bych poděkovat hasičům, vojákům i policistům, které vláda okamžitě poslala na jižní Moravu. 

Já sám jsem dal příkaz hradní stráži, aby se podle potřeb záchranářů její příslušníci těchto akcí rovněž účastnili. A jsem rád, že s hradní stráží jede i moje dcera, aby rozdala dary z nadačního fondu.

Likvidační práce pokračují, k zemi půjdou desítky domů, nefunguje elektřina ani plyn

Číst článek

No a v každém případě se domnívám, že to, co se stalo, je samozřejmě katastrofa, ale je také příležitost k tomu, abychom vyjádřili svoji solidaritu. A já si nesmírně vážím všech těch, kdo již dnes posílají pomoc.

Vzpomínám si, jak před asi 20 lety podobná živelní katastrofa postihla obce Troubky a Bochoř. Dnes se tyto obce už dávno vrátily k normálnímu životu. Chci věřit, že k normálnímu životu se díky solidaritě našich občanů vrátí i oněch sedm postižených obcí.

A chtěl bych vyjádřit naději, že český národ se dokáže vždy semknout a solidarizovat když se ocitne v situaci, kdy je to zapotřebí.

Děkuji všem, kdo pomáhají a ještě budou pomáhat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme