ProMoPro odmítá nařčení kolem své role při předsednictví EU

Firma ProMoPro odmítá obvinění, která byla proti firmě vznesena v souvislosti s technickým zajištěním akcí v rámci českého předsednictví. Stamilionovou zakázku od státu měla získat bez výběrového řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TK ProMoPro Jaroslav Veselý | Foto: Filip Jandourek

Argumenty na svou obhajobu představila společnost na tiskové konferenci. Majitel a jednatel firmy Jaroslav Veselý vyzval vládu, aby zveřejnila audity, které se týkaly českého předsednictví.

Firma podala trestní oznámení na neznámého pachatele, který vynesl informace o pohybech na bankovních účtech. Firma bude také požadovat omluvu od médií za údajně nepravdivé informace, které zveřejnila.

ProMoPro tvrdí, že bylo jedinou českou firmou, která mohla české předsednictví EU pokrýt vlastní technikou. Její majitel Veselý popřel, že by měl na běžném účtu v roce 2010 více než 100 milionů korun - ukázal výpisy z účtů za libovolný měsíc, který zvolili novináři.

Právě na základě těchto informací začala policie případ šetřit. Podle Veselého je nesmysl, aby stát místo pronájmu techniku kupoval a ceny pronájmů srovnatelné s konkurencí, což dokumentovala tabulkami.

Milan Kopp, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme