ProMoPro žaluje advokáta Václava Lásku. Chce omluvu a půl milionu korun

Společnost ProMoPro vytáhla do protiútoku. Firma spojovaná s předražením zakázky v době českého předsednictví Evropské unii se soudí o ochranu své dobré pověsti. Žaluje advokáta Václava Lásku, který v případu podal trestní oznámení. Spor bude před soudem pokračovat koncem června.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Láska | Foto: Anna Duchková

„Žalobce se domáhá uveřejnění omluvy a zaplacení částky ve výši 500 tisíc korun jako přiměřeného zadostiučinění. Spor se týká trestního řízení, které řešila protikorupční policie,“ upřesnila obsah žaloby Markéta Puci z Městského soudu v Praze.

Advokát Václav Láska se žalobou nesouhlasí. Své dřívější výroky v pořadu Reportéři ČT je prý schopen doložit.

„Zdají se jim nepravdivé informace o tom, že Úřadu vlády fakturovali za předražené nebo neposkytnuté služby, což já tvrdím a tvrdil jsem. Mám pro to poměrně hodně listinných důkazů, které jsem už dal soudu k dispozici, a myslím si, že na jejich základě si skutečně můžu dovolit tvrdit to, co jsem tvrdil,“ zdůraznil Láska, který si stojí za svým.

„Pro těch 20 milionů mám takzvané nabídkové rozpočty, ze kterých je patrné, že částky, které jsou fakturované, jsou nesmyslné. Pokud můžu říct příklad, rozmístění telefonních přístrojů po budově za 800 tisíc, držení pohotovosti za telefonu dva dni - půl milionu, a tak dále,“ zmínil dnes Láska.

Soudní řízení muselo být už dvakrát odročeno. Zástupci společnosti ProMoPro se z něj omluvili. Podle protikorupční policie byla zakázka, kterou firma získala bez výběrového řízení, předražená o 388 milionů korun.

ProMoPro zajišťovalo audiovizuální techniku pro české předsednictví Radě EU v první polovině roku 2009. Začátkem května kvůli tomu detektivové navrhli obžalovat 12 lidí.

Mezi obviněnými je také majitel společnosti ProMoPro Jaroslav Veselý. Na jeho soukromý účet mělo jít 45 milionů korun. Veselý to ale už dříve odmítl.

Martin Drtina, mta, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme