Propuštění z vazby přichází podle exministra Blažka pozdě

Ještě dnes opustí brány vazební věznice trojice obviněných v souvislosti s kauzou spojenou se zásahem v nejvyšších patrech politiky. Na svobodu půjde bývalá šéfka Nečasova kabinetu Jana Nagyová, někdejší šéf vojenských zpravodajců Ondrej Páleník a bývalý ministerský náměstek Roman Boček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Blažek, ministr spravedlnosti | Foto: Filip Jandourek

Rozhodnutí soudu podle místopředsedy ODS a bývalého ministra spravedlnosti Pavla Blažka přichází pozdě.

„Tak šťastné rozhodnutí to nepochybně není. Naopak. Krajský soud pravděpodobně řekl, že pominuly vazební důvody, to znamená, naprosto zpochybnil rozhodování toho okresního soudu. Potože jestliže pominuly vazební důvody, tak už pominuly někdy v minulosti. To znamená, že měli být propuštěni na svobodu dříve - podle názoru krajského soudu,“ míní Blažek.

Tuto interpretaci přitom Krajský soud v Ostravě odmítl. Zdůraznil, že dnešní rozhodnutí neznamená, že ostravský okresní soud před měsícem rozhodl chybně a obviněné do vazby neměl brát.

Nagyová, Páleník a Boček opustí vazbu. Důvody k ní podle soudu už pominuly

Číst článek

A kritika postupu žalobců přichází i od TOP 09. Její místopředseda Miroslav Kalousek rozhodnutí okomentoval těmito slovy:

„Jestliže nezávislý soud vyhověl stížnosti na vazbu, tak je zřejmé, že by se někdo odpovědný měl zamyslet, zda žalobci neohrozili důvěru veřejnosti v nestranný a odborný výkon.“

ČSSD uvedla, respektuje rozhodnutí nezávislého soudu.

Milan Kopp, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme