Prorektoři Literární akademie rezignovali. Nesouhlasí s odvoláním rektora Kaňky

Soukromá umělecká vysoká škola Literární akademie je bez vedení. Poté, co jednatel školy sesadil rektora Petra Kaňku, na protest odstoupili i všichni prorektoři. Německá firma International ART CAMPUS Prague, pod kterou akademie spadá, proto rozhodla, že dočasně školu povede pětičlenné grémium.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti Literární akademie v Praze požadují odvolání jednatele | Foto: Veronika Hlaváčová

„Máme oprávněné důvody domnívat se, že odvolání docenta Kaňky bylo nahodilé, vyvoláno nějakými emocionálními situacemi. Není dostatečně právně podložené, odporuje i statutu školy,“ řekl předseda akademického senátu školy Eduard Burget.

Studenti a učitelé se na středečním setkání shodli, že budou pověřovat notářsky ověřený zápis z valné hromady, která měla rektora Petra Kaňku odvolat.

O novém vedení, které měla zvolit valná hromada, akademický senát neví. Dokonce ani netuší, kdo by měl v grémiu zasednout.

Současně chce senát znát další vizi vedení firmy se školou. Té má totiž podle prohlášení jednatele Miroslava Doležala hrozit konkurz.

Budova Literární akademie Josefa Škvoreckého | Foto: Creative Commons (CC BY 3.0)

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme