Chtěl se vyhnout vězení, tak se převlékl za ženu. Prostějovští policisté ho našli vyčerpaného v kanalizaci

Prostějovští policisté pátrali od úterý po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi schovával v ženském převleku v rozvětvené kanalizační síti města. Chtěl se vyhnout nástupu do vězení. Pátrací akce, která vedla i pod dálnicí a policisté kvůli tomu museli zastavit jeden jízdní pruh, se podle policistů nakonec proměnila v záchranu života. Muže našli po 14 hodinách.

Prostějov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž vlezl do kanalizace, pátrání po něm se změnilo v záchranu života. (Ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Muže našli nakonec ve středu časně ráno vyčerpaného a podchlazeného, sdělil mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Drama v kanalizační síti začalo v úterý po poledni ve chvíli, kdy muž do potrubí vlezl, aby se vyhnul silniční kontrole. Podezřelé osádky si všimli policisté v Kralické ulici. Muž v autě seděl jako spolujezdec, byl převlečený za ženu, měl paruku na hlavě a výrazné líčení.

Poctiví lidé ještě nevymřeli, chválí policisté neznámou nálezkyni. Seniorce vrátila 260 tisíc

Číst článek

„Když se policisté pokusili muže zkontrolovat, ten se náhle z místa rozběhl směrem k nedalekému potůčku. V běhu pokračoval potokem až k vyústění kanalizačního potrubí, do kterého vlezl,“ uvedl Kořínek.

Kanalizací se musel plazit

Do pátrání po muži se postupně zapojili další hasiči, policejní hlídky, psovod, pracovníci spravující kanalizační síť, strážníci i správci silnic. Ve složitém a rozvětveném kanalizačním systému policistům trvalo hodiny, než stopu muže zachytili, unikal jim 14 hodin.

„Vzhledem ke zmenšujícímu se průměru kanalizace, kudy muž prchal, se musel postupně začít pohybovat po čtyřech a poté i plazit. S ohledem na technické provedení vstupních šachet také bylo nepravděpodobné, že by si dokázal otevřít poklop šachty na nějakém místě a sám vylézt,“ uvedl mluvčí.

Vyčerpaný a podchlazený

Pátrání po muži pokračovalo přes ulice Okružní a Šárku směrem k dálnici D46. Tam je kanalizace vedena pod středovým pruhem dálnice, policisté proto uzavřeli jeden jízdní pruh. „Muž před policisty prchal až do blízkosti benzinové čerpací stanice jižně od Prostějova. Tam se potrubí zúžilo tak, že již nebylo možno pokračovat, a proto se rozhodl vrátit,“ uvedl Kořínek.

Policisté nakonec muže objevili na pokraji vyčerpání a podchlazeného, z kanalizace ho vytáhli krátce před 3.00. Převezli jej do nemocnice k ošetření. V tuto chvíli je umístěn v policejní cele, odkud bude eskortován k Okresnímu soudu ve Vyškově, kde na něj byl vydán zatykač pro majetkovou trestnou činnost, dodal Kořínek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme