V Praze proběhla demonstrace proti koronavirovým opatřením. Dva účastníci po akci napadli policistu

Někteří účastníci dnešní demonstrace proti vládním protiepidemickým opatřením na pražském Václavském náměstí se po rozpuštění akce vydali přes Palackého náměstí na Albertov. Tam dva z nich - muž a žena - napadli a zranili policistu, řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Oba policisté zadrželi, skončili na policejní služebně a jsou podezřelí z trestného činu útoku na veřejnou osobu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté na Václavském náměstí kontrolovali lidi kvůli koronavirovým opatřením. (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Další tři lidi, jednoho ještě během shromáždění na Václavském náměstí a další dva na Albertově, policisté zadrželi kvůli neuposlechnutí výzvy. V tomto případě jde o podezření z přestupku, dodala mluvčí.

Březen v počtu obětí covidu překonal dosud nejtragičtější listopad. Tehdy jich bylo 4974

Číst článek

Demonstrace se podle Siřišťové zúčastnilo asi 40 lidí, po 13.00 byla pořadatelem rozpuštěna. Na akci dohlíželo značné množství policistů z kriminální i pořádkové služby.

Podle zpravodajů ČTK například v Opletalově ulici vedoucí k Václavskému náměstí i u výstupu z metra na Muzeu policisté kontrolovali chodce a pro vstup na náměstí požadovali doklad o trvalém bydlišti v hlavním městě či jiný vážný důvod. V současnosti platí v Česku kvůli epidemii koronaviru zákaz volného pohybu mezi okresy.

„Organizátoři demonstrace se rozhodli po 13. hodině rozpustit původně naplánované shromáždění na Václavském náměstí. I kvůli omezení pohybu mezi okresy neměli dostatek řečníků a aparatury,“ uvedl server Novinky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme