Poklidné protesty proti setkání představitelů protiimigračních stran. 'V parlamentu hnědá pravice,' znělo

Proti setkání představitelů evropských protiimigračních stran v pátek v Praze poklidně protestovalo několik desítek lidí. V 18:00 se sešli u hotelu Intrecontinental na Starém Městě, rozdávali si letáky s připravenými hesly. Pak se vydali na pochod centrem města.

Praha (Aktualizováno: 21:38 15. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Páteční protest pořádají levicoví aktivisté, další chystají na sobotu, kdy se uskuteční konference politiků z frakce Evropa národů a svobody (ENF). V Praze je hostí hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Páteční protest pořádali levicoví aktivisté, další chystají na sobotu, kdy se uskuteční konference politiků z frakce Evropa národů a svobody (ENF). V Praze je hostí hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Le Penová, Wilders, Okamura. V Praze se sejdou špičky protiimigrační frakce

Číst článek

Na místě byla desítka policistů, demonstranti měli bubínky a soundsystém, který doprovodil provolávání hesel a zpěv. "V Parlamentu hnědá pravice, obsadíme města, ulice, jsme antifašistická koalice, neprojdou přes nás!" znělo jedno z provolávaných hesel. Na transparentech byly nápisy FCK SPD, Sjednocenou Evropu, Již vzhůru psanci této země, Sociální spravedlnost místo rasismu, nacionalismu a xenofobie.

Náhrada EU

Zástupci stran z ENF chtějí v Praze zveřejnit své vize ohledně další spolupráce zemí v Evropě. Podle nich by měla Evropskou unii nahradit spolupráce suverénních zemí, zůstal by ale zachován volný pohyb osob, služeb, zboží a kapitálu.

Účastníky konference, mezi nimiž by měli být i kontroverzní nizozemský politik a předseda Strany pro svobodu Geert Wilders a francouzská pravicová politička a předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová, v pátek očekával ve Sněmovně předseda hnutí SPD Tomio Okamura.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme