Poklidné protesty proti setkání představitelů protiimigračních stran. 'V parlamentu hnědá pravice,' znělo

Proti setkání představitelů evropských protiimigračních stran v pátek v Praze poklidně protestovalo několik desítek lidí. V 18:00 se sešli u hotelu Intrecontinental na Starém Městě, rozdávali si letáky s připravenými hesly. Pak se vydali na pochod centrem města.

Praha (Aktualizováno: 21:38 15. 12. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Páteční protest pořádají levicoví aktivisté, další chystají na sobotu, kdy se uskuteční konference politiků z frakce Evropa národů a svobody (ENF). V Praze je hostí hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Páteční protest pořádají levicoví aktivisté, další chystají na sobotu, kdy se uskuteční konference politiků z frakce Evropa národů a svobody (ENF). V Praze je hostí hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). | Zdroj: ČTK

Páteční protest pořádali levicoví aktivisté, další chystají na sobotu, kdy se uskuteční konference politiků z frakce Evropa národů a svobody (ENF). V Praze je hostí hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Le Penová, Wilders, Okamura. V Praze se sejdou špičky protiimigrační frakce

Číst článek

Na místě byla desítka policistů, demonstranti měli bubínky a soundsystém, který doprovodil provolávání hesel a zpěv. "V Parlamentu hnědá pravice, obsadíme města, ulice, jsme antifašistická koalice, neprojdou přes nás!" znělo jedno z provolávaných hesel. Na transparentech byly nápisy FCK SPD, Sjednocenou Evropu, Již vzhůru psanci této země, Sociální spravedlnost místo rasismu, nacionalismu a xenofobie.

Náhrada EU

Zástupci stran z ENF chtějí v Praze zveřejnit své vize ohledně další spolupráce zemí v Evropě. Podle nich by měla Evropskou unii nahradit spolupráce suverénních zemí, zůstal by ale zachován volný pohyb osob, služeb, zboží a kapitálu.

Účastníky konference, mezi nimiž by měli být i kontroverzní nizozemský politik a předseda Strany pro svobodu Geert Wilders a francouzská pravicová politička a předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová, v pátek očekával ve Sněmovně předseda hnutí SPD Tomio Okamura.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme