Protestující studenti za klima zůstanou na rektorátu Univerzity Karlovy do neděle

Studenti protestující v sídle Univerzity Karlovy za lepší klima a proti rektoru UK Tomáši Zimovi budou na místě přinejmenším do konce víkendu. Řekl to jeden z protestujících studentů Matyáš Jakubů. Vstupní halu Karolina obsadily asi dvě desítky studentů ve středu. Rektor již dříve v reakci na protest uvedl, že změnu klimatu považuje za vážný problém, ale protestující podle něj nemají zájem o diskusi.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protestující studenti v prostorách rektorátu Univerzity Karlovy | Foto: Tereza Chlubná | Zdroj: Český rozhlas

Zima by podle stávkujících měl rezignovat, protože se podle nich staví nezodpovědně k ochraně klimatu. Jakubů v sobotu za protestující prohlásil, že na místě zatím zůstanou vzhledem k tomu, že rektor výzvy k rezignaci odmítá.

Prostory vestibulu v Karolinu, kde sídlí rektor a centrální orgány UK, obsadili studenti ve středu odpoledne. Předtím strávili jeden den a noc v budově Filozofické fakulty UK, kde stávkovali za lepší ochranu klimatu a snižování emisí.

Svůj protest směřovali k vládě, po přesunu do Karolina ho ale namířili hlavně proti rektoru Zimovi. Studenti tvrdí, že Zima je pro univerzitu překážkou v řešení klimatické krize. Zima jejich tvrzení odmítl a řekl, že neodstoupí.

Vedení školy ve svém stanovisku nabídlo možnost debaty na nejbližším zasedání Akademického senátu UK, kde bude mimořádně zařazen bod k problematice klimatických změn.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme