Protest zdravotně handicapovaných v Praze

Na 200 zdravotně postižených občanů demonstrovalo před Úřádem vlády v Praze za lepší organizaci a financování sociálních služeb. Protest směřoval proti novelám zákonů, které by podle nich zhoršily jejich postavení. Demonstranti žádali možnost výběru různých druhů sociální péče. Nelíbí se jim, že stát financuje především lůžková zařízení a nezbývají prostředky na další typy služeb, jako jsou osobní asistenti nebo chráněné bydlení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protest vozíčkářů | Foto: Alexandra Mlejnková

"Je potřeba změnit, abychom nebyli nadále druhořadí občané, abychom mohli uplatňovat svoje normální lidská práva jako každý člověk, abychom - i když potřebujeme pomoc - tu pomoc dostávali důstojně," řekla Radiožurnálu o důvodu demonstrace členka Národní rady zdravotně postižených Jana Hrdá.

Petici protestující proti způsobu rozdělování peněz na sociální služby podepsalo skoro 15 tisíc lidí. Zástupci handicapovaných ji předali členům kabinetu i poslancům.

Lucie Weissová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme