OBRAZEM: ‚Zachraňme umírající zemědělství.‘ Nespokojení farmáři opět vyjeli na Prahu

Zemědělci s traktory a další technikou přijeli ve čtvrtek protestovat do centra Prahy. Nejvýraznějším momentem bylo dopoledne vysypání hnoje před Úřadem vlády. Řidiče zodpovědného za incident policie zadržela. Podezřívá ho z několika přestupků.

Fotogalerie Praha (Aktualizováno: 15:55 7. 3. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Traktory a další stroje zablokovaly před Úřadem vlády dopravu a hlasitě troubily. Neprojela auta a kvůli rozsypanému hnoji na kolejích ani tramvaje. Situace byla vyhrocená, místo hlídali také těžkooděnci a členové antikonfliktního týmu.

Zemědělci demonstrovali před Úřadem vlády. ‚Přehlídka krásných nových strojů,‘ prohlásil premiér

Číst článek

Zemědělci přijeli do Prahy protestovat ještě za tmy, dorazili už kolem šesté hodiny ranní. Poté se seřadili na Letné a odtud kolem sedmé vyjeli na protestní jízdu do ulic metropole.

Kroužili přes nábřeží Edvarda Beneše, Chotkovy sady a ulicemi Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů a dál po nábřeží k Úřadu vlády, kde kromě hnoje rozmístili také balíky sena.

Některé stroje zdobily české vlajky a transparenty jako Zachraňme umírající zemědělství nebo Stop byrokracii, chraňme naši českou půdu.

Před Úřadem vlády následně pět minut po dvanácté začala demonstrace, kam se mezi protestující vydal lidovecký ministr zemědělství Marek Výborný. Po skončení protestu zadržela policie ještě jednoho muže, který přelezl zábrany směrem k Úřadu vlády.

René Volfík, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme