Protestní blokáda obyvatel Dobré skončila

Občané Dobré na Frýdecko-Místecku na hodinu zablokovali silnici, která protíná jejich obec. Hodinovou blokádou chtěli upozornit ministerstvo dopravy na svou tíživou situaci. Obcí denně projíždějí desítky kamiónů - komunikaci místní říkají "cesta smrti". Vše by měla vyřešit nová rychlostní komunikace R48. Podle Andrey Čánové z Českého rozhlasu Ostrava se však zahájení její výstavby neustále oddaluje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Součástí nové rychlostní komunikace R48 má být i obchvat obce Dobrá. Do poloviny září má ministerstvo dopravy na tuto stavbu vypsat veřejnou soutěž. Podle Pavla Martiňáka z Iniciativy R48 však ministerstvo postupuje velmi liknavě. "Doposud se vždy našly nějaké důvody, aby se ta cesta nestavěla. Takže i v současné době máme dost pochybností o tom, zda tendr bude k 15. září skutečně vyhlášen, jak bylo slíbeno".

Náklady na novou rychlostní komunikaci jsou odhadovány na jednu a čtvrt miliardy korun. Z 60 procent se na výstavbě této silnice podílí Evropská unie. Podle mluvčího ředitelství silnic a dálnic Pavla Švába začátek výstavby oddaluje právě unie a nikoli ministerstvo dopravy. "Celé zpoždění tohoto projektu je způsobeno především pozdní informací ze strany Bruselu o nutnosti supervize prováděné nezávislým expertem. Pokud by ředitelství znalo tento požadavek dříve, mohli jsme potřebnou tendrovou dokumentaci udělat s předstihem".

Blokáda trvala od 16 do 17 hodin a účastnily se jí asi čtyři stovky nespokojených občanů.

Milan Kopp, Andrea Brtníková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme