Protestní blokáda obyvatel Dobré skončila

Občané Dobré na Frýdecko-Místecku na hodinu zablokovali silnici, která protíná jejich obec. Hodinovou blokádou chtěli upozornit ministerstvo dopravy na svou tíživou situaci. Obcí denně projíždějí desítky kamiónů - komunikaci místní říkají "cesta smrti". Vše by měla vyřešit nová rychlostní komunikace R48. Podle Andrey Čánové z Českého rozhlasu Ostrava se však zahájení její výstavby neustále oddaluje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Součástí nové rychlostní komunikace R48 má být i obchvat obce Dobrá. Do poloviny září má ministerstvo dopravy na tuto stavbu vypsat veřejnou soutěž. Podle Pavla Martiňáka z Iniciativy R48 však ministerstvo postupuje velmi liknavě. "Doposud se vždy našly nějaké důvody, aby se ta cesta nestavěla. Takže i v současné době máme dost pochybností o tom, zda tendr bude k 15. září skutečně vyhlášen, jak bylo slíbeno".

Náklady na novou rychlostní komunikaci jsou odhadovány na jednu a čtvrt miliardy korun. Z 60 procent se na výstavbě této silnice podílí Evropská unie. Podle mluvčího ředitelství silnic a dálnic Pavla Švába začátek výstavby oddaluje právě unie a nikoli ministerstvo dopravy. "Celé zpoždění tohoto projektu je způsobeno především pozdní informací ze strany Bruselu o nutnosti supervize prováděné nezávislým expertem. Pokud by ředitelství znalo tento požadavek dříve, mohli jsme potřebnou tendrovou dokumentaci udělat s předstihem".

Blokáda trvala od 16 do 17 hodin a účastnily se jí asi čtyři stovky nespokojených občanů.

Milan Kopp, Andrea Čánová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme