Protestující se dostávají do vysílání ČT

Revoltujícím zaměstnancům České televize, kteří protestují proti zvolení Jiřího Hodače generálním ředitelem, se daří ?nabourávat? do jeho vysílání. Signál vzbouřenců mohou normálně sledovat pouze lidé připojení na satelit a někde i uživatelé kabelové televize, případně Internetu. Na Silvestra ale mohli prohlášení krizového výboru o vyhlášení stavu krajní nouze několikrát sledovat i diváci, kteří přijímají signál Českých radiokomunikací, které šíří vysílání týmu sdruženého kolem Hodače.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysílání Hodačova týmu a revoltujících zaměstnanců se liší v podstatě jen ve zpravodajských relacích a živých vstupech. Od včerejška vysílá Hodač z náhradních prostor v televizi Nova vlastní zprávy, k jejichž natáčení využívá soukromých studií. Předtím se na obrazovkách příjemců signálu radiokomunikací objevovala černá obrazovka s bílým textem, že vysílání ředitel přerušil kvůli revoltujícím zaměstnancům. Dnes vysílaly oba týmy vlastní zpravodajství.

K vyhlášení stavu krajní nouze krizový výbor zaměstnanců ČT a její nezávislá odborová organizace přistoupily v sobotu pozdě večer. Televize se podle nich do tohoto stavu dostala po posledních krocích Hodače, do jehož vysílání se rebelům podařilo s prohlášením proniknout už v sobotu po 23:20. Oznámili, že pokud Rada ČT nesplní jejich požadavky a neodvolá ředitele, vstoupí do stávky.

Krizový výbor a odboráři odmítli respektovat rozhodnutí Hodače odvolat z funkce čtyři klíčové řídící pracovníky televize. Tento krok považují za ?další důkaz jeho nesvéprávnosti?. ?Popis zdravotního stavu pana Jiřího Hodače lidmi z jeho bezprostředního okolí, jeho páteční údajná nabídka odstoupit z funkce pro únavu a způsob jednání, které naprosto ignoruje základní pravidla chodu České televize, svědčí o pravděpodobné ztrátě způsobilosti pana Jiřího Hodače k právním úkonům,? tvrdí krizový výbor a odboráři.

Kromě toho zdůraznili, že Hodačovo přerušení vysílání připravilo ČT o desítky miliónů korun. ?Pan Jiří Hodač se také pokouší získat podpisová práva ke všem účtům České televize a získat tak plnou moc nad finančními rezervami ČT, což je zhruba 700 miliónů korun,? stojí v prohlášení.

Nespokojení zaměstnanci také znovu vyzvali radu ČT, aby Hodače okamžitě odvolala. ?Pokud tak neučiní, přebírá Rada ČT plnou zodpovědnost za vzniklé škody,? uvedli.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme