Protestující už nechtějí politiky v sále

Zaměstnanci ČT, kteří neuznávají generálního ředitele Jiřího Hodače, už nechtějí politiky v budově zpravodajství. Informoval o tom Martin Schmarcz z krizového výboru ČT. Ještě v noci na dnešek se v objektu zpravodajství, který obsadili rebelující redaktoři, pohybovalo několik senátorů čtyřkoalice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Před schůzkou předsedů čtyř parlamentních stran nechceme dávat nikomu ani tu nejmenší záminku spojovat nás s jakoukoli politickou stranou,“ podotkl Schmarcz. Zaměstnanci televize podle něho taková obvinění důrazně odmítají.

Předseda ODS a sněmovny Václav Klaus vyzval v minulých dnech ke schůzce o ČT předsedy parlamentních stran kromě KSČM. Schůzka se má konat 2. ledna, předsedové KDU-ČSL Jan Kasal a Unie svobody Karel Kühnl však navrhli, aby se setkali už dnes.

Redaktoři argumentují tím, že senátoři měli v budově zpravodajství pouze dohlížet „nad zákonností“. Například místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek ale pokládal fakt, že místopředseda Senátu Jan Ruml v budově přespal, za důkaz, že ČT není nestranná. Nad dodržováním zákonů na Kavčích horách by nyní měli bdít policisté, krizový výbor ČT podle informací ČTK požádal o přítomnost policejní hlídky před budovou redakce zpravodajství.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme