Brazílie 4:1 Jižní Korea

Protestující už nechtějí politiky v sále

Zaměstnanci ČT, kteří neuznávají generálního ředitele Jiřího Hodače, už nechtějí politiky v budově zpravodajství. Informoval o tom Martin Schmarcz z krizového výboru ČT. Ještě v noci na dnešek se v objektu zpravodajství, který obsadili rebelující redaktoři, pohybovalo několik senátorů čtyřkoalice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Před schůzkou předsedů čtyř parlamentních stran nechceme dávat nikomu ani tu nejmenší záminku spojovat nás s jakoukoli politickou stranou,“ podotkl Schmarcz. Zaměstnanci televize podle něho taková obvinění důrazně odmítají.

Předseda ODS a sněmovny Václav Klaus vyzval v minulých dnech ke schůzce o ČT předsedy parlamentních stran kromě KSČM. Schůzka se má konat 2. ledna, předsedové KDU-ČSL Jan Kasal a Unie svobody Karel Kühnl však navrhli, aby se setkali už dnes.

Redaktoři argumentují tím, že senátoři měli v budově zpravodajství pouze dohlížet „nad zákonností“. Například místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek ale pokládal fakt, že místopředseda Senátu Jan Ruml v budově přespal, za důkaz, že ČT není nestranná. Nad dodržováním zákonů na Kavčích horách by nyní měli bdít policisté, krizový výbor ČT podle informací ČTK požádal o přítomnost policejní hlídky před budovou redakce zpravodajství.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme