Protestujícím pacientům vadí hlavně pravidla o dostupnosti péče

Pacienti, včetně těch hendikepovaných, protestoavali v hale Ministerstva zdravotnictví na pražském Palackého náměstí. Akcí Pane ministře, mluvte s námi si stěžovali, že s nimi Heger dost nekomunikuje. Protestující kritizují hlavně chystaná pravidla, pokud jde o dostupnost péče. Ministr za protestujícími nakonec sestoupil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Happening Národní rady osob se zdravotním postižením, zdravotnických odborů a Svazu pacientů ČR s názvem Pane ministře, mluvte s námi.

Happening Národní rady osob se zdravotním postižením, zdravotnických odborů a Svazu pacientů ČR s názvem Pane ministře, mluvte s námi. | Foto: Filip Jandourek

"My jsme na zdravotní péči velmi závislí, a proto musíme zachovat dostatečnou dostupnost zdravotní péče pro osoby se zdravotním postižením. Je samozřejmé, že pracovníci ve zdravotníci mají také zájem na tom, jak bude vypadat zdravotnictví. Proto jsme tady,“ řekl během protestu předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václava Krása.

Podle ministerstva chystané nařízení ale stanovuje maximální časy. Má tedy lidem zaručit, jak daleko za ošetřením nanejvýš pojedou a své nároky budou také moci vymáhat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Protest v hale Ministerstva zdravotnictví na pražském Palackého náměstí sledovala Lenka Jansová

„Není problém se stát nemocným nebo postiženým a doktoři se s vámi nebaví, pojišťovna se s vámi nebaví. Nejvíc mě baví přístup doktorů, jakmile jim řeknete svůj názor, tak jste neposlušný pacient a dají vám to sežrat,“ dodává jeden z protestujících vozíčkářů.

Zástupci pacientů, odborů a hendikepovaných si počkají na ministra Hegera před úřadem

Číst článek

Jakub Viliš, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme