Protesty na olomoucké univerzitě

Několik tisíc studentů, pedagogů a zaměstnanců Univerzity Palackého v Olomouci dnes protestovalo proti nedostatečnému financování vysokých škol. Nynější sociálně demokratická vláda slíbila vysokým školám na příští rok z rozpočtu dvě miliardy korun. Vypadá to ale, že tyto peníze vysoké školy nejspíš neuvidí. Proto budou nuceny snížit počty přijímaných studentů. O dalším postupu by se měla příští týden radit Česká konference rektorů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Důsledkem dlouhodobého nedostatečného financování může být podle rektorky tamní univerzity Jany Mačákové kolaps českého vysokého školství. Jak řekla, vysoké školy jsou přes sliby všech dosavadních vlád podfinancovány a v současné době už bezprostředně hrozí snížení kvality vysokoškolského vzdělávání. Akademický senát olomoucké Univerzity Palackého se připojil k České konferenci rektorů a vyzval ministra školství Eduarda Zemana k odchodu z funkce.

Olomoučtí jsou podle rektorky Mačákové připraveni i k nátlakovým akcím. "Určitě bychom k akcím přikročili, pokud bude jednoznačně řečeno, že ty dvě miliardy nebudou. Asi bychom museli sáhnout i k přerušení výuky."

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme