Protesty proti Temelínu i dnes!

V Horních Rakousích pokračují protesty proti chystané aktivaci paliva v jaderné elektrárně Temelín. Oznámila to agentura APA s tím, že odpůrci atomové energie bez ohlášení zastavili provoz na jedné důležité křižovatce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blokáda křižovatky u Freistadtu, kde se protíná silnice směrem k přechodu Wullowitz na rakousko-české straně hranice a silnice směrem do spolkové země Dolní Rakousy, začala ve 14.hodin. Dopravu úplně zastavilo 200 demonstrantů a 30 traktorů. Agentura oznámila, že četníci zatím nezasáhli.

V poledne uspořádala hornorakouská sociální demokracie demonstraci proti Temelínu před svou ústřednou v Linci. Její účastníci vyzývali ČR, aby upustila od jaderné energetiky a aby vyráběla energii ze zemního plynu. Šéf hornorakouských sociálních demokratů Erich Haider tvrdil, že shromáždění není namířeno proti obyvatelstvu ČR, nýbrž proti "ignoranci provozovatelů jaderných zařízení".

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme