Vězni na Mostecku protestovali. Nepokoje vyvolaly nepodložené informace o koronaviru

Ve věznici v Bělušicích na Mostecku v pátek večer protestovala část vězňů. Podle mluvčí Vězeňské služby ČR protesty vyvolaly nepodložené informace o nemoci covid-19. Situaci se podařilo uklidnit bez nutnosti zásahu, v tuto chvíli ve věznici panuje klid, řekla v sobotu ČTK mluvčí.

Bělušice (Mostecko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do věznic a detenčních ústavů nesmí od 23. října až do konce nouzového stavu návštěvy | Foto: Vězeňská služba ČR

Jak protesty vypadaly, nechtěla mluvčí komentovat. „Zatím nebudeme z taktických a bezpečnostních důvodů podrobnosti sdělovat,“ uvedla mluvčí Petra Kučerová. Dodala, že se věcí začne zabývat policie.

Agresivní chování a odmítání roušek. Lidé přestávají být v obchodech opatrní, říká předseda asociace

Číst článek

Z 19 000 vězněných v Česku je podle mluvčí nakažených novým typem koronaviru 19 osob. Na dotaz ČTK dodala, že v bělušickém zařízení je pouze jeden nakažený. „Není žádný racionální důvod k nepokojům, máme přijatá účinná opatření a naše jednotky jsou v pohotovosti,“ doplnila mluvčí.

Věznice Bělušice je věznice s ostrahou. Její kapacita je 578 míst, vyplývá z informací na webu Vězeňské služby ČR.

Do věznic a detenčních ústavů nesmí od 23. října návštěvy. Vláda je zakázala kvůli šíření nákazy koronaviru a opatření by zatím mělo platit do konce nouzového stavu, tedy do 20. listopadu.

Návštěvy odsouzených byly zakázány i na jaře. Vězňům tehdy bylo umožněno více telefonovat s příbuznými a změnil se také systém doručování balíků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme