Proti kyberšikaně bojuje v kampani 18 škol

Školní rok bez kyberšikany pokračuje. Kromě letáků pro děti i učitele nyní 18t škol tvoří svou mediální kampaň: MIší děti říkají stop kyberšikaně v rámci projektu Minimalizace šikany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti ve škole se věnují ekologické výchově a také vyhráli soutěž ve sběru víček PET lahví | Foto: Ondřej Wolf | Zdroj: Český rozhlas

Cílem projektu je ukázat cestu, jak účinně snížit výskyt šikany na škole a zábavnou formou dětem ukázat jak se nechovat nebo jak pomoci svým spolužákům.

Všechny třídy na vybraných školách pracují na své kampani proti kyberšikaně. Mohou malovat obrázky, tvořit plakáty, audia a natočit krátký videospot.

Navazovat bude mediální seminář, kde se děti lépe naučí pracovat s kamerou, audiem, kreslit plakáty a vytvořit jednoduchý slogan.

Cílem je, aby každá škola vytvořila celkovou mediální kampaň proti kyberšikaně, s kterou bude soutěžit s dalšími 17 školami. Nadace o2, která projekt zaštiťuje, vybere tu nejlepší.

Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme