Proti syntetickým drogám by měla pomoci nová legislativa

Pružnější legislativa je podle odborníků řešení, jak bojovat s novými syntetickými drogami. Sněmovna sice nedávno schválila novelu, která zakazuje dalších 33 látek, ročně se ale objeví desítky dalších. Výrobci jsou tak vždy o krok dopředu před legislativou. Shodli se na tom odborníci, kteří se sjeli do Olomouce na mezinárodní konferenci týkající se problému takzvaných Amsterdam-shopů, jež nabízejí legální drogy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drogy v Brně

Podle ředitele Národní protidrogové centrály Jakuba Frydrycha teď policie nemá mnoho možností, jak s novými drogami bojovat.

„Naši policisté mají možnost využít paragraf trestního zákoníku o šíření toxikomanie, který hovoří o tom, že kdo šíří, podněcuje nebo navádí ke zneužívání jiné návykové látky než alkoholu, bude potrestán. Prodejci těchto látek si toho jsou nicméně dobře vědomi a deklarují užití látek jako cokoliv jiného, jen ne látku ke zneužití,“ konstatuje.

Ve středu 6. dubna bude novelu, která zakazuje některé nové syntetické drogy, schvalovat senát. Odborníci se ale obávají, že to obchody ale ani poté zcela nevymizí.

Alena Vykydalová, mz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme