Protidrogová policie rozprášila gang Vietnamců

Vietnamský gang obchodníků s drogami zlikvidovala Národní protidrogová centrála. Gang vydělal obchodem s drogami řádově několik milionů korun. Pomocí kurýrů distribuoval drogy nejen v Praze a okolí, ale také do Ostravy a Plzně. Mezi obviněnými je i jedna Češka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drogy | Foto: Jan Rosenauer

Ve spolupráci s dalšími policejními složkami zadržela celkem 13 vedoucích členů skupiny - 12 Vietnamců a jednu Češku. Jsou obviněni z nedovolené výroby drog, nedovoleného ozbrojování a jeden je i podezřelý z vraždy.

Podle ředitele protidrogové centrály Jiřího Komoruse šlo o náročnou operaci, která trvala přibližně rok. "Podařilo se dokázat, že tato organizace dovážela pomocí takzvaných kurýrů z Prahy zhruba jedenkrát týdně heroin, extázi a metamfetamin," popsal akci Komorous. Zadržený gang drogy podle něj drogy ze zahraničí přímo nedovážel a s největší pravděpodobností byl napojen na takzvanou balkánskou cestu.

Při domovních prohlídkách v Praze a Ostravě půl kilogramu heroinu i další drogy. Jiří Komorous upozorňuje na to, že se v poslední době změnila taktika distributorů drog a ve strachu z odhalení přechovávají jen menší dávky. "Podobně jako u tohoto gangu, tak i u ostatních jsou dnes momentální možnosti zadržení drog řádově do kil. Všechny organizace přešly na to, že zmenšili převážení a skladování velkých zásilek drog," řekl.

V bytech členů zločinecké skupiny policie našla kromě drog také prostředky k jejich ředění. Podle ředitele Odboru boje s organizovaným zločinem Správy hlavního Františka Brázdil byla skupina také dobře vyzbrojená. "Jednalo se o střelné zbraně, konkrétně pistole, byly tam bodné a sečné zbraně, nějaké nože. Množství neřeknu, protože nemám výsledky rámcové prohlídky," uvedl.

Viktorie Hošková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme