Protikorupční policie navrhla obžalovat dva bývalé čelní představitele ŘSD

Dva bývalí čelní představitelé Ředitelství silnic a dálnic možná skončí před soudem. A to kvůli údajně nevýhodnému pronájmu billboardů u dálnic a rychlostních silnic z roku 2010. Podle protikorupční policie způsobili muži škodu přes 260 milionů korun. Kriminalisté je proto navrhli obžalovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reklamní videomonitor (ilustrační foto). | Foto: ilker

„Z trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku navrhli obžalovat dva bývalé čelní představitele ŘSD,“ informuje mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej.

„Trestní stíhání osob je vedeno na svobodě a v případě pravomocného rozsudku hrozí oběma obviněným mužům trest odnětí svobody až na osm let,“ dodává.

Podle informací serveru Novinky.cz obviněnými jsou někdejší šéf ŘSD Alfred Brunclík a bývalý ředitel personálně-správního úseku ŘSD Tomáš Jílek.

ŘSD v případu figuruje jako poškozený

Podle zjištění policistů jeden z obviněných od února do května 2010 postupně uzavřel s obchodní společností pět smluv, podle nichž bylo po dobu jejich účinnosti nájemné za reklamní plochy výrazně levnější než by mělo být. Výše sjednaného nájemného byla údajně nižší o zhruba 162,5 milionu korun.

Druhý muž podle policistů na základě pověření prvního obviněného téhož roku v květnu uzavřel se stejnou firmou dalších devět smluv na pronájem reklamních ploch. "Tyto plochy měly být rovněž pronajaty za výrazně nižší cenu. Podle závěrů kriminalistů měla být výše nájemného nižší o přibližně 101,5 milionu korun," uvádí Ibehej.

Ředitelství silnic v případu figuruje jako poškozený, řekl ČTK mluvčí státní organizace Jan Rýdl. Právníci společnosti už podle něj měli možnost se seznámit se spisem. V průběhu vyšetřování ale společnost žádné komentáře poskytovat nebude, dodal.

Návrh na obžalobu policisté zaslali Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze.

ČTK, Petra Hosenseidlová, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme