Protikorupční policie obvinila bývalého šéfa vězeňské služby a exnáměstka ministra spravedlnosti

Policie stíhá dva bývalé vysoké představitele ministerstva spravedlnosti a vězeňské služby. Podle deníku Právo obvinila ekonomického exnáměstka ministra Františka Steinera a někdejšího ředitele vězeňské služby Luďka Kulu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie - ilustrační foto | Foto: Vladan Dokoupil

Oba muži údajně při nákupu budovy kněžského semináře ve Vidnavě na Jesenicku porušili zákon. Objekt se měl proměnit v detenční ústav pro psychicky nemocné pachatele násilných činů.

„Jsou stíháni pro trestný čin porušování povinnosti při správě cizího majetku a trestný čin zneužívání pravomoci veřejného činitele. Obvinění se týká nehospodárného použití rozpočtových prostředků ve výši 29 miliónů korun, ohledně nákupu objektu pro zřízení zabezpečovací detence,“ potvrdil mluvčí útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

František Steiner i Luděk Kula obvinění odmítají a pokládají ho za absurdní. Za porušování povinnosti při správě cizího majetku jim hrozí trest odnětí svobody až na osm let. V případě druhého trestného činu, zneužívání pravomoci veřejného činitele, mohou strávit až deset let za mřížemi.

?xml version="1.0" encoding="UTF-8"? Budovu bývalého kněžského semináře koupila vězeňská služba před čtyřmi lety od církve. Už dlouho je prázdná a v dezolátním stavu. Koupě objektu byla podle kriminalistů nevýhodná. Ministerstvo spravedlnosti navíc nemá na jeho rekonstrukci peníze, takže dál chátrá a stát musí zbytečně platit za jeho správu.

Záměr vybudovat ve Vidnavě detenční ústav nakonec vězeňská služba přehodnotila. Místo něj tu má vzniknout káznice lehčího typu.

Igor Maňour, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme