Protikorupční policie prohledává dům v centru Prahy

Protikorupční policie zasahuje v centru Prahy, na rohu Národní třídy a Spálené ulice. Detektivové už od dopoledních hodin prohledávají komerční prostory domu, kde sídlí například směnárna Aktiv Change. Zásah si dokonce vyžádal zastavení dopravy zhruba na 15 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté prohledávali dům na pražské Národní třídě | Zdroj: ČTK

Mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek ale nechtěl prozradit, jestli se prohlídka týká právě této firmy: "Podle operativních poznatků se domníváme, že skupina osob měla legalizovat finanční prostředky, a pak je následně vyvádět z České republiky. Mělo by se jednat o částku převyšující 5 miliard korun."

Roman Skřepek ještě upřesnil: "Během toho pravděpodobného páchání této trestné činnosti a na základě získaných informací se domníváme, že měla být zlegalizována a z území republiky předisponována částka ve výši minimálně 5 miliard a 300 miliónů korun."

Vyšetřování případu rozsáhlého praní špinavých peněz začalo kvůli podezření z legalizace výnosů z trestné činnosti. Podle očitých svědků policisté odvedli z prohledávaného domu několik osob. Další podrobnosti zatím není možné podle policie zveřejňovat, protože by to mohlo ohrozit průběh vyšetřování.

Pavel Otto, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme