Protikorupční policisté z případu Krejčíř vyzývají ministra vnitra ke schůzce

Policisté z protikorupční policie - přítomní při útěku miliardáře Radovana Krejčíře - znovu vyzývají ministra vnitra Františka Bublana ke schůzce. Obávají se totiž, že ministr dostává o okolnostech vyšetřování Krejčířova útěku neúplné informace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Bublan | Foto: Úřad vlády ČR

Po útěku Krejčíře bylo všech deset příslušníků ze zásahu u miliardáře postaveno mimo službu, v půlce srpna se vrátili do práce. Jejich rozpracované případy jim ale vráceny nebyly.

Inspekce ministra vnitra už vyšetřování Krejčířova zmizení ukončila a spis předala státnímu zástupci s návrhem na obvinění velitele zásahu. Případem se zabývá i poradní komise policejního prezidenta.

Krejčíř policii utekl letos v červnu při domovní prohlídce v jeho luxusní vile v Černošicích u Prahy. Je stíhán jako uprchlý za přípravu podvodu a přípravu vraždy celníka. Již dříve byl obviněn za půlmiliardový celní únik a za vytunelování firmy Technology Leasing.

U ostravského soudu je podnikatel obžalován za to, že podvodným způsobem vylákal od představitelů společnosti Frymis 55.000 akcií otrokovické teplárny v hodnotě 75 milionů korun. Krejčíř dosud nebyl pravomocně odsouzen. Policie v den Krejčířova zatčení a následného útěku našla v pražské kanceláři jeho dvou firem - DKR INVEST PRAHA a CORIMEX - velké množství bankovek. Nyní zjišťuje, zda byly pravé.

V pondělí finanční policie zajistila u Berouna kamion se společným majetkem manželů Krejčířových. Náklad za miliony korun policisté zabavili a nyní zjišťují, kam měl kamion namířeno. Krejčíř je na útěku už dva měsíce, minulý týden zmizela i jeho žena.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme