Protikorupčnímu útvaru policie šéfuje Miloslav Brych

Protikorupční policie má po skandálu s útěkem kontroverzního obchodníka Radovana Krejčíře ode dneška nového ředitele. Stal se jím dosavadní šéf středočeské hospodářské kriminálky Miloslav Brych. V řadách ochránců zákona slouží už od roku 1983.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové policejní vozy Škoda Fabia combi. | Foto: Jan Rosenauer

Mluvčí Policejního prezídia Pavel Hanták podotkl, že dvaačtyřicetiletý policista Miloslav Brych nebyl šéfem protikorupční složky jmenovaný, ale pouze pověřený.

"Plukovník Brych dosud působil ve funkci vedoucího odboru hospodářské kriminality služby kriminální policie a vyšetřování správy Středočeského kraje. Nového úřadu se ujímá dnešním dnem," potvrdil mluvčí.

Bývalý ředitel protikorupční služby Jiří Pálka a jeho náměstek Josef Bečvář byli odvoláni v červnu po zmizení podnikatele Radovana Krejčíře při domovní prohlídce v jeho vile. Kauza Krejčíř byla také důvodem odstoupení policejního prezidenta Jiřího Koláře.

Řízením útvaru byl poté pověřen Milan Šiška, další náměstek bývalého ředitele Pálky. Policejní prezident na místo vedoucího útvaru vypsal výběrové řízení, ve kterém ale neuspěl ani jeden ze sedmi uchazečů. Jedním z nich byl také Šiška, který tak již funkci nemohl zastávat.

Protikorupční služba se zabývá nejzávažnějšími případy korupce, jako je například podplácení v českém fotbale nebo případ údajného uplácení unionistického poslance Zdeňka Kořistky.

Martin Hromádka, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme