Poslanci opět nedokončili debatu o zmírnění protikuřáckého zákona. Proti je ministerstvo zdravotnictví

Poslanci ani napodruhé nedokončili úvodní kolo debaty o zmírnění takzvaného protikuřáckého zákona. Poslanecký návrh počítá mimo jiné s možností zřizovat oddělené kuřárny v restauracích, divadlech, kinech a dalších kulturních zařízeních i na sportovištích, včetně hal.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec ODS Marek Benda během ustavující schůze sněmovny | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Provozovatelé menších hospod nebo barů, ve kterých se nepodává jídlo, by se také podle poslaneckého návrhu mohli rozhodnout, jestli bude podnik kuřácký nebo nekuřácký.

V hospodách se nadále kouřit nebude. Ústavní soud ale udělal v protikuřáckém zákoně změny

Číst článek

Autor návrhu poslanec Marek Benda (ODS) věří, že zmírnění nakonec poslanci schválí. „Zase jsme se o kousek posunuli a zdá se mi, že ve sněmovně převládá nálada, že by měl být zákon propuštěn do druhého čtení a tam s ním nějak případně pracovat. Jestli tam máme 85 podpisů poslanců a někteří další deklarovali, že to podporují, tak si myslím, že to sněmovnou projde,“ řekl Benda Radiožurnálu.

Proti zmírnění zákazu kouření je vláda a hlavně ministerstvo zdravotnictví v čele s Adamem Vojtěchem (ANO).

Kdy se sněmovna k přerušené debatě vrátí, není zatím jasné. Mohlo by to být už ve čtvrtek, pokud by to Benda navrhl a poslanci souhlasili.

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme