Protipovodňové cvičení probíhá bez komplikací

Od včerejšího večera probíhá v Praze protipovodňové cvičení s názvem Voda 2005. Jeho cílem je příprava na případnou rozsáhlou přírodní kalamitu, například pětisetletou vodu, která se Prahou prohnala například v roce 2002.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zahraniční student pomáhal stavět protipovodňové zábrany | Foto: ČTK

V pátek v devět večer navezly kamióny na několik kritických míst na březích Vltavy takzvané slupice a zábrany. Hasiči pak slupice přes noc zapouštěli do země, do nastálo připravených děr v betonových kolejích a skládali zábrany do lyžin slupic. Železný masiv pak upevňovali dlouhými šrouby, opět zapuštěnými do země a ještě úhelníkovými podpěrami. Zábrany jsou konstruovány na pětisetletou vodu s třiceticentimetrovou rezervou.

V libeňské ulici Švábky použili záchranáři netypickou zábranu - gumový vak, kterým přehradili ulici, jíž při rozsáhlé povodni v roce 2002 protékalo velké množství vody z Vltavy.

Akce, která začala v pátek večer, se účastní téměř 600 záchranářů. Cílem je vyzkoušet, jak funguje protipovodňový systém jako celek. Vpodvečer začnou záchranáři protipovodňové stěny odstraňovat, v neděli v poledne cvičení skončí.

Kvůli němu museli obyvatelé některých ulic, zejména v okolí Vltavy, přeparkovat své automobily. Mnozí si stěžovali na nedostatek informací. Mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf tvrdí, že cvičení probíhá bez komplikací a městští strážníci nemuseli odtahovat ani jedno špatně zaparkované vozidlo.

Milan Kopp, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme