Protiradaroví aktivisté protestovali v Praze a Brně

Odpůrci plánovaného amerického protiraketového radaru na území naší republiky blokovali budovu České televize v Praze. Účastníci protestního happeningu prošli centrem města až k budově televizního zpravodajství na Kavčích Horách, kde okupovali vchod a vrátnici. Také k budově České televize v Brně došly v průvodu asi tři desítky aktivistů v bílých oblecích a maskách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průvod nesouhlasích s plánovaným americkým radarem v Česku | Foto: ČTK

Chtěli tak upozornit na to, že sdělovací prostředky - podle jejich názoru - nedávají prostor názorům proti umístění amerického radaru v České republice. Veřejnoprávní televize už v minulosti reagovala na tvrzení odpůrců radaru, že nemají dostatečný prostor v médiích, přesným vyčíslením vysílacího času.

Jan Bednář z hnutí Nenásilí s tím ale nesouhlasí: "Já nevím, kdo a jak to počítal. Jen můžu říct za hnutí Nenásilí, že protestujeme proti radaru už přes dva roky, pořádali jsme spoustu konferencí, manifestací, setkání a besed k radaru. Informace o těchto akcích se v médiích neobjevily, nebo byly zkresleny. Můžeme každodenně vidět různé informace o radaru od našich politiků, hlavně od naší vlády, ale chybí tam názory z druhé strany."

Mluvčí policie Eva Brožová Radiožurnálu řekla, že protest v Praze se obešel bez větších incidentů: "Asi 50 osob tam přišlo protestovat proti radaru, chtěli něco odvysílat v České televizi. Nedošlo tam k žádným výtržnostem, nebylo nutné, aby policie zasahovala."

Proti radarové základně USA ve vojenském újezdu Brdy se demonstrovalo v Praze naposledy 17. listopadu tohoto roku. Akce, při které došlo k potyčkám s policií, se účastnilo asi tisíc lidí.

Ivan Holas, Marcela Hálová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme