Protitemelínské protesty byly v klidu

Požadavky na zastavení provozu jaderné elektrárny Temelín opakovaně zaznívaly na dvouhodinové demonstraci rakouských odpůrců jaderné energetiky na hraničním přechodu Wullowitz / Dolní Dvořiště. Akce, které se bez ohledu na mrazivé počasí v závěru zúčastnilo asi 250 dospělých i dětí, nijak nenarušila provoz hraničního přechodu. Demonstranti se po 16:00 SEČ v klidu rozešli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přibližně hodinová demonstrace asi dvou stovek odpůrců jaderné elektrárny Temelín se dnes odpoledne uskutečnila také na bavorsko-českém hraničním přechodu Philippsreuth / Strážný. Ani zde nebyl podle sdělení celníků provoz omezen.

Oproti původnímu ohlášení organizátorů se nekonaly protesty na německo-českých přechodech Bayerisch Eisenstein/Železná Ruda a Waidhaus/Rozvadov.

Potleskem a nadšeným voláním přivítali demonstranti ve Wullowitzu informace o dnešním automatickém odstavení temelínského reaktoru. Řečníci, mezi kterými opět nechyběl ani poslanec hornorakouského zemského sněmu Otto Gumpinger, opakovali, že jejich odpor proti Temelínu je oprávněný a že povede k zastavení této elektrárny.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme