Protitemelínské protesty byly v klidu

Požadavky na zastavení provozu jaderné elektrárny Temelín opakovaně zaznívaly na dvouhodinové demonstraci rakouských odpůrců jaderné energetiky na hraničním přechodu Wullowitz / Dolní Dvořiště. Akce, které se bez ohledu na mrazivé počasí v závěru zúčastnilo asi 250 dospělých i dětí, nijak nenarušila provoz hraničního přechodu. Demonstranti se po 16:00 SEČ v klidu rozešli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přibližně hodinová demonstrace asi dvou stovek odpůrců jaderné elektrárny Temelín se dnes odpoledne uskutečnila také na bavorsko-českém hraničním přechodu Philippsreuth / Strážný. Ani zde nebyl podle sdělení celníků provoz omezen.

Oproti původnímu ohlášení organizátorů se nekonaly protesty na německo-českých přechodech Bayerisch Eisenstein/Železná Ruda a Waidhaus/Rozvadov.

Potleskem a nadšeným voláním přivítali demonstranti ve Wullowitzu informace o dnešním automatickém odstavení temelínského reaktoru. Řečníci, mezi kterými opět nechyběl ani poslanec hornorakouského zemského sněmu Otto Gumpinger, opakovali, že jejich odpor proti Temelínu je oprávněný a že povede k zastavení této elektrárny.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme