Proudí k nám teplý vzduch

Na území České republiky začne proudit od jihozápadu teplejší vzduch. To bude mít za následek postupné zvyšování nočních i denních teplot.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V noci na úterý meteorologové očekávají v Čechách oblačno až zataženo a ojediněle mrznoucí déšť se sněhem. Na Moravě a ve Slezsku polojasno až oblačno. Ojediněle mlhy. Noční teploty v Čechách minus jeden až minus pět stupňů, na Moravě a ve Slezsku minus čtyři až minus osm stupňů Celsia. Přes den se předpokládá oblačno až zataženo a v Čechách místy na Moravě a ve Slezsku ojediněle déšť se sněhem nebo mrznoucí déšť. Ojediněle mlhy. Denní teploty v Čechách okolo nuly nebo slabě pod nulou, na Moravě a ve Slezsku okolo nuly nebo slabě pod nulou. Teplota vzduchu v nadmořské výšce 1000 metrů bude okolo nuly. Vát bude jihovýchodní vítr 10 až 28 km/h. Tlaková tendence slabý pokles. Rozptylové podmínky se očekávají zpočátku slabě zhoršené, během dne většinou dobré.

Území České republiky bude ležet v teplejším jihozápadním proudění na přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou. Ve středu a ve čtvrtek se předpokládá, že bude oblačno až zataženo a místy déšť nebo déšť se sněhem, který může v nočních a ranních hodinách namrzat. Ojediněle mlhy. Noční teploty okolo nuly nebo slabě pod nulou, denní plus jeden až plus pět stupňů Celsia. Upozornění: Při mrznoucích srážkách se může vytvářet na komunikacích ledovka!

Slunce ve středu vychází v 07:58 a zapadá v 16:11, Měsíc vychází ve středu ve 12:15 a zapadá ve čtvrtek v 01:15.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme