Prověrku nemám, ale neměl bych s ní mít problém, tvrdí staronový šéf protokolu

ROZHOVOR. Bývalý šéf protokolu Miroslav Sklenář se vrací na Pražský hrad. Má nahradit Jindřicha Forejta, který se tento týden "vzdal funkce" ze zdravotních a osobních důvodů. Prověrku pro výkon práce ale zatím nemá. "Samozřejmě o ni zažádám a nepředpokládám, že by s tím měl být nějaký problém," říká v rozhovoru pro Český rozhlas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní bezpečnostní úřad (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Jak dlouho jste zvažoval, zda přijmete nabídku vést protokol Pražského Hradu?

To jsem nepřemýšlel ani vteřinu. Když mě pan kancléř, můj dlouholetý přítel, oslovil, že pan prezident by stál o to, abych na určitou dobu pomohl situaci stabilizovat, tak na to nelze říci ne, takže ani vteřinu.

Miroslav Sklenář nahradí v prezidentově týmu ceremoniáře Jindřicha Forejta | Foto: ČTK

Do velké míry tedy hrálo roli to, že jste přátelé s Vratislavem Mynářem…

Sklenář se vrací z CEFC na Pražský hrad, v čele protokolu nahradí Forejta

Číst článek

Nejenom, hrálo tam roli i to, že si pana prezidenta vážím a mám ho lidsky velmi rád.

Nediskvalifikuje vás z výkonu té funkce to, že jste doposud působil v čínské společnosti CEFC?

Ta otázka je legitimní, ale já si myslím, že ne. Dnes, když jsem podepisoval s panem kancléřem určité papíry, tak jsem si vzpomněl, že jsem poprvé nastupoval do hradní kanceláře 1. září 1993, to je 23 let. Já jsem z různými prodlevami v Kanceláři prezidenta republiky 12, 13 let, to určitě nijak nesouvisí se CEFC, to souvisí s tím, že jsem pracoval jako ředitel protokolu u prezidenta Havla a rok u prezidenta Klause.

Máte bezpečnostní prověrku?

Momentálně ji nemám, protože jsem byl v soukromé společnosti. Opakovaně jsem ale měl prověrku na stupeň Tajné v době, kdy jsem působil v Kanceláři prezidenta republiky i v době, kdy jsem působil na Magistrátu hlavního města Praha. Samozřejmě o ni zažádám a nepředpokládám, že by s tím měl být nějaký problém.

Marie Bastlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme