Provoz na plzeňské dálnici stále omezují následky havárie cisterny

Po včerejší nehodě cisterny s kapalným dusíkem zůstává na Tachovsku nadále neprůjezdný jeden pruh dálnice D5 ve směru na Plzeň. Kvůli silně podchlazenému dusíku, který vytekl na vozovku, se na vozovce vytvořilo náledí. Provoz bude plně obnoven, až se silničářům podaří zcela odstranit náledí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasičské auto | Foto: Jan Rosenauer

Zatím je povrch stále zmrzlý. Ve směru na Rozvadov byla dálnice otevřena půl hodiny po půlnoci, jeden pruh ve směru na Plzeň policie otevřela o několik hodin později.

Jak k dopravní nehodě došlo popisuje mluvčí západočeských policistů Jolana Číhová. "Pětatřicetiletý řidič z Tachovska jel s nákladní soupravou směrem na Plzeň v pravém jízdním pruhu, kdy se v prostoru 122. kilometru nevěnoval plně řízení, úajně sledoval provoz v levém zpětném zrcátku, a ze zadu narazil do cisterny. Při nehodě nedošlo ke zranění a u řidičů nebyl zjištěn alkohol." Škoda byla předběžně vyčíslena na bezmála 3 miliony korun.

K další dopravní nehodě došlo na plzeňské dálnici D5 dnes ráno za Přimdou na Tachovsku směrem na Rozvadov. Havaroval tam kamion se železem. Vůz stojí napříč odstavným a pravým jízdním pruhem. Doprava je omezena na levou část vozovky. Následky nehody by měly být odstraněny okolo 12. hodiny.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme