Provozovatel Klokánků poprvé jednal s ČSSZ. Obě strany se znovu sejdou zítra

Fond ohrožených dětí má za sebou první jednání s Českou správou sociálního zabezpečení. Ta je ochotná hledat se spolkem řešení, aby zabránila jeho exekuci. Organizace, která provozuje Klokánky pro děti a rodiny v nouzi, dluží přes 25 milionů korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova zařízení Fondu ohrožených dětí Klokánek v Brně-Líšni (ilustrační foto)

Budova zařízení Fondu ohrožených dětí Klokánek v Brně-Líšni (ilustrační foto) | Foto: Alena Podlucká

Nový předseda Fondu ohrožených dětí Jan Vaněk se dnes pokusil zachránit Klokánky před krachem.

Poprvé jednal s Českou správou sociálního zabezpečení, aby fondu neodstavila účet kvůli dluhům.

„Schůzka byla informativní s tím, že další intenzivní jednání budou probíhat zítra od 8. hodiny ranní,“ upřesnil Vaněk.

Chce také jednat s ministerstvem práce a sociální věcí o půjčce na oddlužení. Díky tomu by spolek mohl získat 11 milionů korun na dotacích, které resort zadržuje kvůli dluhům. Ministryně práce Michaela Marksová z ČSSD jednání nevyloučila.

„Jsme ochotni jednat o odpuštění penále a o případném novém splátkovém kalendáři, aby Klokánky mohly opět vykázat bezdlužnost, a tudíž mohly získat od krajů další dotaci,“ řekla Marksová.

Předseda Jan Vaněk se chce se zástupci ministerstva sejít už tento týden.

Fond ohrožených dětí dluží na sociálních odvodech za 600 zaměstnanců přes 20 milionů korun, desítky milionů pak za provoz a na výplatách. Kvůli dluhům fondu hrozí exekuce.

Marie Vodičková, nyní už bývalá předsedkyně fondu, si v minulosti opakovaně stěžovala na nedostatek peněz a malé příspěvky od státu. Žádala pro Klokánky mimořádné dotace a výjimky, ministerstvo práce to ale zamítlo. Podle něj fond dlouhodobě špatně hospodařil.

Anna Jadrná, Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme