Provozovatel portálu Travelsun podal stížnost proti trestnímu stíhání

Stížnost proti trestnímu stíhání podal obviněný provozovatel dovolenkového portálu Travelsun. Podnikatel se tak brání obvinění policie, že měl loni okrást 35 klientů o zhruba půl milionu korun. Tvrdí, že někdo k podvodům jen zneužil jeho identitu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dovolenkový portál Travelsun.cz | Foto: Matěj Skalický

„Mohu potvrdit, že policejní orgán ve věci zahájil trestní stíhání dvou osob, přičemž proti usnesení o zahájení trestního stíhání byla podána stížnost, jež byla předložena okresnímu státnímu zastupitelství v Českém Krumlově," popsala státní zástupkyně Štěpánka Maurerová

„V současnosti nelze odhadnout, zda a v jakém časovém horizontu bude ve věci podána obžaloba," dodala Maurerová.

„Podezřelý si do usnesení podal stížnost. Z toho důvodu bude muset státní zástupce společně se soudcem přizvat opatrovníka, který bude také zakomponován do trestního řízení. Proces bude probíhat standardně podle lhůt, které jsou stanovené trestním řádem," upřesnil mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Než státní zastupitelství stížnost prověří, nemůže případ k soudu. Za legalizaci výnosů z trestné činnosti muži hrozí až tříleté vězení a jeho firmě zákaz činnosti.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme