Provozovatelé videowebů se musejí zaevidovat

Všichni provozovatelé webů, na kterých se objevuje video, jsou strukturované podle témat a majitelé chtějí na jejich provozu vydělávat, se musejí do dneška evidovat u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Nový zákon o audiovizuálních službách, který zavádí regulaci komerčních videoslužeb na internetu a staví je tak do stejné pozice jako klasické televizní stanice, se vztahuje na všechna média, která šíří obsah podobný televiznímu vysílání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internetové stránky | Foto: Tomáš Adamec

Do konce července se jich přihlásilo celkem 47. Radiožurnálu to potvrdila předsedkyně rady Kateřina Kalistová.

„V současné době je zaevidováno 17 subjektů, šest subjektů nesplňovalo náležitosti dle zákona, takže jsme je nezaevidovali a zbytek buď čeká na projednání v Radě, nebo byly dožádány ještě nějaké informace k doplnění,“ řekla Kateřina Kalistová.

Doplnila, že pokud se Radě pro rozhlasové a televizní vysílání někdo nepřihlásí do 2. srpna a Rada bude o takovém subjektu vědět, tak mu vydá upozornění na nesplnění podmínek ze zákona.

„V případě, že nebude reagovat ani na upozornění, dalším stupněm by pak byla pokuta až do výše jednoho milionu korun,“ upozornila Kateřina Kalistová.

Klára Bílá, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme