Provozovatelé vleků v Beskydech si pochvalují letošní sezónu

Ideální podmínky pro lyžování, příjemné počasí a upravené sjezdovky. Tak to vypadá v Beskydech a Jeseníkách. Na hory vyrazila spousta lidí. Důvodem jsou i dobré teplotní podmínky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Javorový pod sněhem | Foto: Beskydy Online

Sjezdovky jsou připravené a stejně tak i běžecké tratě. Zvýšil se počet vleků, které jsou v provozu i po setmění. Novinkou je například sjezdovka v Bruntálu. Sníh je většinou zmrzlý. Horská služba varuje před pohybem mimo značené úseky. Zrádné jsou i závěje a polomy ve vyšších polohách.

Provozovatelé beskydských vleků jsou spokojeni s dosavadním počtem návštěvníků. Sněhové podmínky jsou už několik týdnů vynikající, takže zejména o víkendech lidé hromadně vyjíždějí do hor. Stále častěji jezdí do Beskyd i Poláci.

Také šéf areálu na Pustevnách Jan Mikeska si návštěvnost pochvaluje. Zároveň ale upozorňuje na stále větší konkurenci: "Tím, že je více sněhu, tak jezdí úplně všechno a lidé lyžují všude, kde to jde. Vleky jsou teď u různých chat a dole v údolí, kde se normálně nelyžuje. K nám však přesto přišlo lyžařů hodně a stěžovat si rozhodně nemůžeme."

Martin Knitl, Michal Svatoš, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme