Prozatímním ředitelem Českého rozhlasu je Karel Zýka, rozhodli radní

Novým prozatímním šéfem Českého rozhlasu bude ředitel odboru techniky a šéf týmu pro digitalizaci Karel Zýka. Na mimořádném zasedání ho zvolili radní.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Zýka

Karel Zýka | Foto: Khalil Baalbaki

Zýka získal celkem šest hlasů, pro druhého kandidáta Alexandra Píchu zvedli ruku tři členové rady. Její předseda Michal Stehlík je se zvolením Karla Zýky spokojený.

„Český rozhlas zná, zároveň prošel několika manažerskými funkcemi v rámci řízení poměrně velkých celků. To znamená, že je garantem toho, že hlavní úkoly, které jsou před Českým rozhlasem – sestavení rozpočtu, rozjezd ČRo Plus a další věci – by se měly stabilizovat a neměl by být žádný problém,“ poznamenal Stehlík.

Karel Zýka před zvolením působil jako ředitel Odboru techniky Českého rozhlasu. Pět let byl technickým ředitelem Rádia Alfa, prvního soukromého celoplošného rádia v Česku. Řídil také síť regionálních televizí v televizi Prima.

Zýka ve funkci nahradí Petera Duhana, který po pěti letech v čele rozhlasu dnes končí. Rezignoval ze zdravotních důvodů.

Rada Českého rozhlasu už vyhlásila také otevřené výběrové řízení na řádného generálního ředitele. Termín pro podání přihlášek je do 9. prosince. Zýka povede rádio nejspíš do 3. února, kdy musí být zvolen nový řádný generální ředitel.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme