Pršet nepřestane ani dnes, intenzivní bouřky budou hlavně na východě

Nebezpečné bouřky a velmi rozdílné teploty. Tak vypadá dnešní počasí. V Čechách převládá zataženo s občasnými přeháňkami a deštěm. Na Moravě a ve Slezsku bylo po ránu ještě polojasno, postupně přicházejí přeháňky a bouřky i tam.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přívalový déšť

Přívalový déšť | Foto: Fotobanka stock.xchng

Kde bude pršet nejvíc, upřesňuje meteorolog Jan Šrámek: "Během soboty se intenzivní bouřky budou vyskytovat zejména ve východní polovině našeho území. Nejvyšší teploty budou během soboty značně rozdílné. Budou od 16 stupňů na západě našeho území až do 30 na východě Moravy a Slezka."

Noční bouřky zasáhly střední Čechy

Popadené stromy, neprůjezdné silnice a zatopené sklepy zaměstnávaly v noci na dnešek středočeské hasiče. Nejvíc postiženými regiony byly Benešovsko, Příbramsko, oba přípražské okresy, Kladensko a Mělnicko. Naštěstí nikdo se v bouřích nezranil.

Od patečních 17 hodin do 5 hodin ráno hasiči zasahovali celkem v pětasedmdesáti případech. Dvakrát likvidovali požár, Radiožurnálu to řekla mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Lenka Kostková:

"Blesk zapálil dva domy na Benešovsku. V obci Řehenice hořela střecha domu a vznikla tam škoda 150 tisíc korun. Další požár byl v Mnichově Hradišti, kde chytla od blesku chata. Škodu odhadujeme na pět tisíc."

Přečtěte si podrobnou předpověď počasí, kterou pro vás připravujeme každý den z údajů od Českého hydrometeorologického ústavu.

Přečtěte si také:
Českem se opět ženou bouřky a přívalové deště
Nedávné povodně ukázaly chyby ve struktuře krajiny
Jižní Morava se vzpamatovává z další přívalové bouře
Jih Moravy a východ Čech znovu zasáhly silné bouřky
V Prachaticích přívalové deště způsobily milionové škody
Jih Moravy a východ Čech znovu zasáhly silné bouřky
Kraj rozdělil mezi obce osm milionů korun
Ústecký kraj se chystá výrazně zlepšit kontroly malých toků
Kvůli dešťům bude letos méně ovoce

Radek Pavlovič, Barbora Mocová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme