Prudká bouřka zasáhla sever Čech

Déšť v Ústí nad Labem zatopil některé ulice a sklepy. Na téměř hodinu se uzavřely i oba ústecké mosty přes Labe. Situací se zabývala bezpečnostní rada města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodně v Ústí nad Labem. | Zdroj: ČTK

Primátor města vyzval Policii České republiky k nasazení co největšího počtu sil, které by doplnily strážníky při řízení dopravy a dalších činnostech. Další výzva byla směrována na Ředitelství silnic a dálnic, jež začalo s rekonstrukcí pěti úseků silnice I/30 z Ústí nad Labem do Lovosic.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Cestrová: Jednala Bezpečnostní rada Ústí n. Labem

„V době, kdy je na tuto strategickou komunikaci svedena těžká nákladní doprava kvůli neprůjezdnému úseku v Bořislavi, to byla obrovská chyba, která dnes způsobila v obou směrech dopravní kolaps. ŘSD chybu uznalo a na základě mé výzvy se pokusí práce urychlit“, uvedl Kubata.

Obnova dodávek energií

V Ústeckém kraji jsou po víkendových povodních bez pitné vody už jen poslední domy. Plynaři slibují během dneška obnovit většinu dodávek do odříznutých domácností.

Na desítky pak odhaduje počty odběratelů bez elektřiny společnost ČEZ. Na řadě míst si ale kvůli poškození vnitřní elektroinstalace budou muset ještě počkat.

Také hasiči pokračují v odstraňování následků povodní. Do domácností vydali 600 vysoušečů, čímž pokryli 90 procent požadavků obcí.

SLEDUJTE SRPNOVÉ POVODNĚ V NAŠÍ SPECIÁLNÍ RUBRICE.

Milan Kopp, Petr Medek, Dagmar Cestrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme